Antény pro DVB-T2

Jaké jsou změny v příjmu DVB-T2? Je třeba upravovat anténu pro příjem DVB-T2? Na tyto otázky odpoví tato stránka.

Lze použít anténu pro DVB-T i pro DVB-T2?

Ano, bez problémů lze. Antény jako takové se měnit v žádném případě nemusí. Důvod je jednoduchý. Stále se vysílá v pásmu UHF a anténě je jedno jestli přijímá DVB-T nebo DVB-T2. Stále je to pásmo UHF.

Budu muset zasahovat do antén, abych mohl přijímat DVB-T2?

Většinu individuálních antén není třeba upravovat. Úprava je většinou nutná jenom u společných televizních antén. Důvod pro úpravu je pouze změna vysílacích kanálů. Tzn. pokud anténní systém obsahuje nějaké kanálové vložky, kanálové slučovače a podobně, pak je potřeba tyto kanálové komponenty vyměnit.

Když si pořídím anténu DVB-T2, musím kupovat set-top-box?

Nekupujte anténu s nápisem DVB-T2. Je to první vodítko k tomu, že se jedná o nekvalitní anténu. Anténa pro anologové vysílání, DVB-T i DVB-T2 může zůstat stále stejná. Set-top-box budete potřebovat, pokud Vaše TV neumí DVB-T2. Dekódování signálu vůbec nezávisí na anténě.

Jaké doporučujete antény pro příjem DVB-T2?

Pro příjem DVB-T2 jsou vhodné stejné antény jako pro DVB-T. Tzn. mohu doporučit jakoukoliv logaritmicko-periodickou anténu (rybí kost), plzeňské síto, antény typu colorka a následující antény:

Proč jsou antény tak velké? Chci malou anténu do pokoje!

Antény jsou velké z principu. Čím větší plocha příjmu, tím lepší signál. Pro kvalitní a bezproblémový příjem je v drtivé většině případů nutná venkovní anténa. Obecně lze říct, že pokojové antény jsou pouze nouzové řešení na které se nevyplatí spoléhat a rozhodně je nedoporučuji.

Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2024 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje